Zelensky: Nëse Putini ndalet, Rusia kursehet nga pasoja më të mëdha

PUBLIKUAR

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky argumentoi sonte se Rusia mund të shmangë pasojat më të këqija të luftës që ka nisur kundër vendit të tij, por dikush do të duhet të ndalojë të fortën e Kremlinit, Vladimir Putin.

Në mesazhin e tij presidenti ukrainas iu drejtua veçanërisht qytetarëve rusë.

“Kjo ende mund të ndalet. Por për ta ndaluar këtë, (dikujt) do t’i duhet të ndalojë atë në Rusi që po e vë luftën para jetës. Jeta juaj, qytetarë të Rusisë”, tha Zelensky.

Duke iu referuar planeve të Kremlinit për të aneksuar katër rajone të Ukrainës, Volodymyr Zelensky shprehu besimin se ato nuk do të kenë rezultatet e pritura. /abcnews.al

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Ukraina mbetet pa energji elektrike pas sulmeve ajrore ruse

Pas sulmeve ajrore ruse, të cilat kanë goditur goditur rrjetin elektrik të Ukrainës, miliona...

Blinken telefonon homologun polak, i ofron mbështetjen e plotë të ShBA-së

Sekretari i Shtetit ,Antony Blinken, e ka telefonuar sot ministrin e Jashtëm të Polonisë,...

Pas rënies së raketave ruse në Poloni, reagon Zelensky: Sulmet e tyre nuk do të kufizohen vetëm në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i është përgjigjur pretendimeve se raketat ruse kanë goditur një...