Zaim Baftiu rizgjedhet kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame Lipjan

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Zaim Baftiu është rizgjedhur kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame Lipjan, për mandatin 4 vjeçar 2024-2028

Kryesia e Bashkësisë Islame e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e saj të mbajtur sot, ka rizgjedhur për Kryetar të Këshillit të Bashkësisë Islame në Lipjan për mandatin e dytë 2024-2028 dhe ka certifikuar anëtarët e Këshillit të Bashkësisë Islame në Lipjan.
Zgjedhja e Kryetarit dhe anëtarëve, vie pas procesit zgjedhor që ka mbajtur KBI Lipjan.
Anëtarët e Këshillit të Bashkësisë Islame Lipjan:
1. Zaim Baftiu – Kryetar
2. Skender Mehmeti – Anëtar
3. Bujar Amerllahu – Anëtar
4. Habib Olluri – Anëtar
5. Refik Bahtiri – Anëtar
6. Sadik Sadiku – Anëtar
7. Xhavit Maholli – Anëtar
8. Shaqir Shaqiri – Anëtar
9. Burim Arifi – Anëtar- nga pozita e Kryeimamit.

KBI Lipjan, uron kryetarin Baftiu dhe anëtarët për detyrën e re duke iu dëshiruar suksese në shërbim të vlerave fetare e kombëtare!

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...