WhatsApp do të mundësojë bartjen e historisë së bisedave nga Android në iOS

PUBLIKUAR

“Developerët” në WhatsApp janë afër realizimit të një projekti tejet të rëndësishëm, e kjo është mundësia e bartjes së historisë së bisedave nga pajisja Android në atë iOS.

Planet e WhatsApp u zbuluan falë kodit në versionin Beta, të WhatsApp 22.2.74 në sistemin operativ iOS, transmeton Telegrafi.

 

E për t’u realizuar një proces i tillë, të dy pajisjet duhet të kenë të instaluar aplikacionin WhatsApp, e procesi i bartjes së historisë së bisedave do të jetë i mundur përmes kabllos apo lidhjes me Wi-Fi.

Për shkak të punës, aplikacionet e tjera për shkëmbim mesazhesh sinkronizojnë të dhënat e përdoruesit përmes Google Drive, iCloud apo shërbimeve tjera Cloud. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...