Volkswagen do të debutojë me automjetin e ri elektrik në CES 2023

PUBLIKUAR

Volkswagen do të ofrojë një paraqitje të shkurtër të automjetit të tij të ardhshëm tërësisht elektrik më 4 janar.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, automjeti do të debutojë në kamuflazh në Panairin e javës së ardhshme në Las Vegas.

Ai pritet të jetë versioni i prodhimit të sedanit elektrik ID.7 që u parashikua nga koncepti ID.Aero në qershor.

Si sedani i parë elektrik global i markës, ID.7 do të shitet në Kinë, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.

Ai do të veprojë si një zëvendësues elektrik për sedanin Passat.

Volkswagen thotë se sedani elektrik do të jetë pesë metra i gjatë, duke e bërë atë më të madh se Passat dhe Arteon aktual. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Filmimet tronditëse shfaqin momentin kur një shofer i dehur i një veture Maserati e...

Audi prezanton konceptin Activesphere që transformohet në pick-up

Audi Activesphere është i fundit në një seri konceptesh nga kompania gjermane, që lë...

Polestar 2: Një nga alternativat e Tesla-s në treg thuhet se ka filluar të bëhet edhe më tërheqës

Një nga alternativat më të mira të Tesla-s në treg thuhet se ka filluar...