Volkswagen do të debutojë me automjetin e ri elektrik në CES 2023

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

Volkswagen do të ofrojë një paraqitje të shkurtër të automjetit të tij të ardhshëm tërësisht elektrik më 4 janar.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, automjeti do të debutojë në kamuflazh në Panairin e javës së ardhshme në Las Vegas.

Ai pritet të jetë versioni i prodhimit të sedanit elektrik ID.7 që u parashikua nga koncepti ID.Aero në qershor.

Si sedani i parë elektrik global i markës, ID.7 do të shitet në Kinë, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.

Ai do të veprojë si një zëvendësues elektrik për sedanin Passat.

Volkswagen thotë se sedani elektrik do të jetë pesë metra i gjatë, duke e bërë atë më të madh se Passat dhe Arteon aktual. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...