Vetura e James Bondit do të prodhohet në Maqedoni?

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Prodhuesi britanikë i veturave luksoze “Aston Martin”, është duke shqyrtuar mundësinë që të fillojë ndërtimin e fabrikës së re në Maqedoni, raporton Reuters.

Agjencia britanike duke cituar burime anonime, bëjnë të ditur se Aston Martin po e sheh Maqedoninë si destinacionin e radhës për zgjerimin e rrjetit të saj, transmeton Telegrafi.

Kjo kompani e cila muaj më parë krijoi një listë prej 19 destinacioneve të mundshme, ka zvogëluar listën në vetëm dy lokacione në Britani të Madhe, një në shtetin amerikan të Alabamës dhe një në Lindjen e Mesme, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, sipas të njëjtave burime, gjatë javëve të fundit në këtë listë figuron edhe një ish-republika jugosllave, e cila sipas Reuters ka paraqitur një ofertë të mirë për prodhuesin britanik të veturave.

“Maqedonia është kandidati i fundit i cili më parë ishte refuzuar”, ka bërë të ditur një burim i cili shtoi duke thënë se “ata janë rishfaqur me një ofertë më të mirë”.

Një zyrtar i lartë i qeverisë në Shkup, i cili deshi të mbetet anonim, ka konfirmuar se Maqedonia është në garë për ndërtimin e fabrikës së Aston Martin.

“Kemi arritur të ofrojmë një ofertë më të mirë”, ka shtuar ai.
Qeveria maqedonase dhe prodhuesi britanik i veturave, kanë refuzuar të komentojnë për këtë./Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...