Vdes profesori i Gjimnazit “Ulpiana” në Lipjan, Blerim Krasniqi

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Ka vdekur Blerim Krasniqi, profesor në gjimnazin “Ulpiana” në Lipjan.

“Lajmi për ndarjen e hershme nga jeta të profesorit të gjimnazit ” Ulpiana”, Blerim Krasniqi na shokoi të gjithëve. Ky lajm i trishtë trondi rëndë kolektivin dhe nxënësit e shkollës sonë ku Blerimi në ditën që ndërroi jetë ishte në mësim deri në orët e fundit të ndërrimit të pasditës” njofton gjimnazi Ulpiana.

“Ai ishte një profesor i shkëlqyeshëm, i urtë dhe bashkëpunëtor i mirë e profesional. Puna dhe angazhimi i tij edhe pse për një kohë të shkurtër lanë gjurmë në gjimnazin “Ulpiana” në Lipjan. Ngushëllime familjes, miqve, bashkëpunëtorëve dhe nxënësve të gjimnazit” Ulpiana”! Qoftë i përjetshëm kujtimi për të”, thuhet tutje.

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...