Vdes profesoresha Hajrie Salihu

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...
SHMP Adem Gllavica -Lipjan ka ngushëlluar familjen Salihu me rastin e vdekjes së profesoreshës Hajrie Salihu.

Postimi plotë`

TELEGRAM NGUSHËLLIMI
FAMILJES SALIHU
E nderuar familja Salihu,
sot me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të shoqes, mikes, koleges, profesoreshës Hajrie Salihu.
Andaj më lejoni të ju shpreh ngushëllime në emrin tim personal dhe në emër të gjithë profesorëve, nxënësve dhe punëtorëve tjerë të SHMP “Adem Gllavica” në Lipjan.
Profesoreshën Hajrie do ta kujtojmë përherë si mike të mirë, punëtore të dalluar.
Andaj ju familja Salihu, jetoni me kujtimet më të mira për të , sepse ajo la pas vete trashëgiminë e njeriut të mirë dhe të urtë!
Ngushëllime familjes!
Me respekt drejtori i shkollës
Skender Rudari

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...