Vdes një vozitës në Francë, u aksidentua në rrugën e bllokuar nga protestuesit

PUBLIKUAR

Autoritetet lokale franceze kanë thënë se një vozitës ka vdekur në pjesën jugore të Francës, pasi vetura e tij u aksidentua me një kamion në një rrethrrotullim që ishte bllokuar nga protestuesit me jelekë të verdhë, të cilët i kanë nisur protestat para disa javësh.

Vozitësi i veturës ishte vetëm 36-vjeçar dhe vdiq në aksidentin që ndodhi afër qytetit Perpignan, sipas burimeve të policisë. Ky rast e ka ngritur në dhjetë numrin e vdekjeve që lidhen me protestat anti-qeveritare prej nisjes së tyre para disa javësh.

Protestat po vazhdojnë edhe këtë të shtunë, ndërsa protestuesit po e vazhdojnë traditën e bllokimit të rrethrrotullimeve. Presioni i tyre e ka detyruar presidentin francez që të kursehet nga politikat jopopuliste dhe të ndërmarrë masa për ta zbutur zemërimin e protestuesve, shkruan “Reuters”, transmeton Gazeta Express.

 

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Lufta në Ukrainë, Papa Françesku: Krim kundër Zotit dhe njerëzimit

Papa Françesku e ka krahasuar luftën në Ukrainë me një “krim kundër Zotit dhe...

Gripi i shpendëve alarmon Çekinë, asgjëson 220,000 pula

Autoritetet në Çeki po përgatiten për të vrarë deri në 220,000 pula në një fermë...

FMN paralajmëron një vit të vështirë: Një e treta e botës në recesion

Kryetarja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva, ka thënë se gjysma e 27 vendeve...