Vdes legjenda Johnny Winter

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

20140717151946483600

Winter, i cili mbushi 70 vjeç më 23 shkurt lindi në Beaumont, Teksas dhe ka debutuar shumë në moshë të re, kur ishte vetëm 15 vjeç.

Johnny Winter, legjendari i muzikës bluz, u nda nga jeta gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, në një klinikë në Zyrih të Zvicrës, por shkaqet e vdekjes së tij nuk janë bërë ende të ditura.

Vdekja e tij u raportua nga Jenda Derringer, bashkëshortja e bashkëpunëtorit të tij të vjetër Rick.

Winter, i cili mbushi 70 vjeç më 23 shkurt lindi në Beaumont, Teksas dhe ka debutuar shumë në moshë të re, kur ishte vetëm 15 vjeç.

I njohur për mjeshtërinë e tij në kitarë dhe për flokët e gjatë e të bardhë, Winter e filloi karrierën në vitin 1968, me një album që u bë hit i atyre viteve, “The Progressive Blues Experiment.” / KultPlus.com

SHIKO MË SHUMË

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Xhensila ”flakë”, ekspozon format trupore

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj, gjithmonë zgjedh të duket e kuruar deri në detaje. Së fundmi ajo...

Bebe Rexha shfaqet shumë tërheqëse, në fotografitë e mrekullueshme në Instagram

Bebe Rexha ka shfaqur gjoksin e saj në një korse të zezë, ndërsa ka...