UNICEF-i dhuron laptop për 7 shkolla në Komunën e Lipjanit

PUBLIKUAR

Në sallën e Kuvendit sot drejtorët e shtatë shkollave të Komunës së Lipjanit kanë pranuar disa laptop donacion nga Unicef.

Me këtë rast, Drejtori i Arsimit, Rasim Hasani ka falenderuar Unicef-in për këtë donacion dhe për bashkëpunimin korrekt që kanë pasur deri më tani me Komunën e Lipjanit. Ai po ashtu tha se shpreson që ky bashkëpunim i mirë mes komunës dhe Unicef-it të vazhdoj edhe në të ardhmën.

 

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Konfiskohet një armë zjarri në Gadime

Policia Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë...

Vidhet një veturë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ka...

Arrestohet një person në Magure

Nga raporti 24 orësh Policia Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të...