U mbajt festivali i këngës për femijë “Lipjani Këndon”

PUBLIKUAR

Në ambientet e shtëpisë së kulturës “Tahir Sinani” në Lipjan, në orët e mbrëmjes së djeshme u mbajtë festivali i këngës për fëmijë “Lipjani Këndon”.

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti tha se ky festival është një mundësi e mirë që gjeneratat e reja të shpalosin talentet e tyre në fushën e kulturës dhe këndimit, duke premtuar që aktivitetet e tilla në të mirë të fëmijeve dhe krijimi i kushteve më të favorshme për kulturën e këngës dhe valleve në qytetin e Lipjanit do të vazhdojnë të jenë prioritet i Komunës së Lipjanit.

Në garën e këngës individuale nga 9 garuese fituese doli Bora Salihu nga vlerësimi i jurisë profesionale, ndërsa nga gara e shkollave fillore të Lipjanit në këngë solistike dhe koret e shkollave, fituese doli sh.f.m.u “Vëllezërit Frashëri”, në Lipjan, shkruan Komuna e Lipjanit.

 

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Kryetari Imri Ahmeti po qëndron në Izrael, bashkë me disa Kryetar Komunash

Me ftesë të Asociacionit të Autoriteteve Lokale në Izrael, bashkë me disa kryetarë të...

Sekuestrohet një armë në Torinë të Lipjanit

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Lipjanit, sot në...

Sekuestrohet drogë në Lipjan, arrestohen tre persona të dyshuar

Policia e rajonit të Prishtinës në kuadër të punës së saj për parandalimin e...