Twitter mund t’ju pushojë nga puna, paralajmëron Elon Musk

PUBLIKUAR

I njohur shpesh nga postimet e tij në Twitter, themeluesi i Tesla, Elon Musk nuk i shmanget shpërndarjes së memeve që shumica e profesionistëve i ndalojnë në një mjedis të rreptë korporativ.

Drejtori i Tesla, Elon Musk është i famshëm për udhëheqjen e kompanisë më të vlefshme të automjeteve elektrike (EV) e gjithashtu dhe për komentet e tij të vrazhda në Twitter.

Nuk është sekret që postimi i diçkaje ” kontraversale” në platformën e mikroblogimit madje mund t’ju pushojë nga puna.

Është një debat i vjetër klasik që përdoruesit e vjetër të internetit pëlqejnë, ‘të flasin pa dorëza’ në platforma të rrjeteve sociale,  dhe për këtë arësye Musk e ka kthyer këtë frazë në një meme që disa mund ta konsiderojnë edhe një paralajmërim.

Sipas një sondazhi në Twitter, është një tallje pasi CEO i Tesla kohët e fundit u fut në telashe pasi vendosi të shesë disa nga aksionet e tij në Tesla.

Investitori i Tesla-s, David Wagner, kishte paditur Musk për shkeljen e marrëveshjeve me rregullatorin amerikan të letrave me vlerë. Rregullatori amerikan madje e paditi atë në vitin 2018 pasi bëri shaka për privatizimin e Teslës. Akuzat pretendojnë se cicërimat e Musk manipulojnë çmimet e aksioneve të Teslas në berzë.

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...