Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër lëkundje e fortë tërmeti regjistrohet në kufirin me Sirinë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Një tjetër tërmet ka goditur në orët e pasdites në kufirin turko-sirian.

Sipas emsc.csem, tërmeti që ka lëkundur rajonin, ka qenë në magnitudë prej 6.4 shkallëve të Rihterit dhe me thellësi 10km.

Tërmeti ka goditur në ora 17:04.

Ndërsa, lokacioni i saktë është 10 km në veri të Latakias së Sirisë dhe 14 km në juglindje të Antakias së Turqisë.

Tërmetet e fundit që kanë goditur Turqinë, kanë krijuar një prej fatkeqësive më të mëdha natyrore në histori, duke lënë rajone të tëra të shkatërruara dhe me dhjetëra mijëra të vdekur, të konfirmuar deri tani. /GazetaExpress

SHIKO MË SHUMË

Zbulohet se sa do të jetë “kostoja ditore” nga shembja e urës në Baltimore

Shembja e urës Francis Scott Key në Baltimore pasi u godit nga një anije...

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një...

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri, qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e dendura të borës kanë ndikuar në ndërprerjen e udhëtimeve në Gjermaninë jugore...