Trump qetëson botën, për të gjithë ata që duan paqe, ne jemi aty!

Presidenti amerikan, Donald Trump ka mbajtur një fjalim para mediave lidhur me situatën e krijua rnë mes Amerikës dhe Iranit.

Ai tha se asnjë amerikan nuk është dëmtuar nga sulmet e mbrëmshme dhe se të gjithë amerikanët duhet të jenë të lumtur dhe falënderues që asnjë amerikanë nuk pësoi mbrëmë.

Ai theksoi se Irani është duke qëndruar në këmbë, por që të gjithë ushtarët amerikanë janë të sigurt.

Trump shtoi se Amerika është e pagatitur për gjithçka dhe se qëndrojnë prapa gjërave të cilat konsiderohen të mira për botën.

“Asnjë amerikanë nuk është dëmtuar dhe e gjithë kjo falë punës së mirëndërtuar dhe mirëorganizuar. Ne kurrë nuk do të lejojmë të ndodhë kjo dhe dhe nuk do t’i lejojmë të rrezikojnë jetën e amerikanëve”, shtoi ai.

Trump tha se do të vendosë sanksione të fuqishme për Iranin dhe se heqja e Soleimanit ka dërguar mesazhe të fuqishme për terroristët potencialë.

“Duart e Soleimanit ishin zhytur në gjak, ai ishte një monstër”, tha ai, transmeton Indeksonline.

Fuqitë botërore mund të punojnë në marrëveshje të re bërthamore me Iranin, por ka ardhur koha për Birtaninë, Gjermaninë, Rusinë,Kinën që të pranojnë realitetin që duhet të qëndrojnë larg Iranit dhe se duhet të punojmë së bashku që të bëjmë botën një vend me më shumë paqe , prosperitet dhe të kemi potencial për më mirë.

“ShBA-të janë gati të përqafojnë paqen me të gjithë ata që të kërkojnë atë”, përfundoi Trump./Indeksonline/