Transferimet LIVE në LIGA TOTAL

PUBLIKUAR

3

Se ditët e fundit të merkatos do të jenë super të nxehta tashmë kjo dihet. Lëvizjet vendimtare nga yjet e LIGA TOTAL veq se kanë nisur: Shqipdon Bislimi tek FC BAJRAMI – Banullë, Kemail Gashi tek FC SLLOVIA, dhe pothuajse zyrtare që Bujar Sinani do të mbroj ngjyrat e FC CENTRUM në këtë sezonë.

4

Levizje kemi edhe në Ligën e Dytë ku ekipi i ardhur nga Liga e Tretë, FC SHOQNIA ka bërë transferet e para si: Behar Korpuzi – lojtar i lirë, Sadat Bislimi nga FC DREAM TEAM, Agon Gashi – lojtar i lirë, dhe gjithçka shkon drejt mbylljes së marrëveshjes me ish-kapitenin e FC Deonit dhe FC TERMAAX, Besim Troshupa.

5

Se dallimi i Ligës së Parë me Ligën e Dytë do të jetë maksimalisht i vogël këtë na garanton cilësia dhe investimet e ekipeve për sezonin e ri.

LIPJANINEWS.INFO

 

 

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

7 Vëllezërit Center paisen me çertifikatë:*ISO 22000, garantuese e kualitetit dhe cilësisë së ushqimit

7 Vëllezërit Center me pronar Fadil Sopa janë paisur me çertifikatë:*ISO 22000 : 2018*...

HAPËT QENDRA E NUTRICIONIT NË LIPJAN

Qendra e nutricionit prej nesër e hënë me 23.05.2022 fillon punën me degën e...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe reagimi i saj ka qenë i...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i...