TikTok pritet të prezantojë opsionin për abonim

PUBLIKUAR

Për momentin, nuk ka detaje se kur, kur dhe si do të jetë i disponueshëm funksioni, por kompania thekson se është duke e testuar atë.

TikTok ka konfirmuar se po teston mbështetjen e abonimit me pagesë. Në këtë mënyrë, krijuesit në një platformë të njohur do të jenë në gjendje të paguajnë për përmbajtjen që publikojnë.

 

Kompania nuk ka lëshuar asnjë detaj se kur funksioni mund të jetë i disponueshëm, sa krijues po e testojnë atë ose si mund të duket struktura e abonimit.

Nëse veçoria pranohet, do të jetë një lëvizje tjetër nga TikTok për të ndihmuar krijuesit të fitojnë para nga përmbajtja që krijojnë.

TikTok prezantoi më parë qendrën e tij Creator Next me mjetet e fitimit të parave dhe në dhjetor të vitit të kaluar bëri të mundur lënien e bakshisheve për krijuesit.

Njoftimi i TikTok vjen menjëherë pasi Instagram njoftoi se po kryen testimin e opsionit të abonimit të pagesës, për një numër më të vogël krijuesish dhe ndikuesish. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...