Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur me thikë gjatë një përleshje që ka ndodhur midis disa personave.

Sipas raportit thuhet se viktima është dërguar për trajtim mjekësor. Lidhur me rastin janë intervistuar disa persona

Raporti plotë nga Policia:
VRASJE NË TENTATIVË PJESËMARRJE NË RRAHJE

Shkolla e Mesme Adem Gllavica, Lipjan 22.03.2023 – 14:24.

Një mashkull  kosovar  (i mitur) ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur me thikë gjatë një përleshje që ka ndodhur midis disa personave.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor. Lidhur me rastin janë intervistuar disa persona.

Në konsultim me prokurorin një i dyshuar  kosovar (i mitur) është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

 

Foto: Jeta në Lipjan

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Arrestohet një person në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar dhe...

Homazhe në Ribar të Madh, nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani dhe martirët e këtij fashti

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së...