Tërmet në Malin e Zi, nuk raportohet për dëme

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...

Një tërmet mesatar prej 4.3 shkallësh të Rihterit është regjistruar sonte në orën 21:07 në Mal të Zi, njoftoi Instituti për Hidrometeorologji dhe Sizmologji.

Tërmeti ishte katër kilometra në perëndim të vendbanimit Çaraxhes të Nikshiqit, dhe epiqendra ishte në një thellësi prej 13 kilometrash, raporton media malazeze “Vijesti”.

Ky tërmet u pasua nga tre tërmete të tjera me magnitudë dy, 3.3 dhe 2.8 ballë, në orën 21:13, 21:23 dhe 21:41, njoftohet në faqen e internetit të Institutit.

Deri më tani, nuk është raportuar për dëme.

Muajin e kaluar një tërmet me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter është regjistruar po në komunën e Nikshiqit, mirëpo në një vendbanim tjetër. /Klankosova.tv

SHIKO MË SHUMË

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...

MPB: Serbia ka ndaluar 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, pesë prej tyre i ka liruar

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës, ka njoftuar se 10 pjesëtarë të Policisë...

Kurti bëri homazhe në përkujtim të masakrës në Poklek të Drenasit, thotë se Serbia ende nuk i hap arkivat

Në përkujtim të masakrës në Poklek të Drenasit, kryeministri Albin Kurti bëri homazhe dhe...