Tërmet i fuqishëm në Itali

PUBLIKUAR

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak pas mesnate në Itali, në zonën e Cosenzas.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.1 Rihter u lokalizua në një thellësi 286 km, 78 km në veri-lindje të Cozencas dhe 88 km në jug të Potenzas.

Lëkundja ka qenë e fuqishme dhe shumë banorë janë larguar nga shtëpitë, ndërkohë që nuk ka të dhëna për dëme./A2/

LAJME TË TJERA

Lipjan, mbahet marshi “STOP Këtij Fenomeni Çnjerëzor”

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë, përfaqësues të insitucioneve të ndryshme...

Vrasja e gruas shtatzënë, Haxhiu: Në momentin që verifikohet se cila hallkë institucionale ka dështuar do të ketë dorëheqje ose shkarkim

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pas mbledhjes së Grupit të ngushtë ndërministror theksoi se...

Arrestohen dy persona në Prishtinë, vodhën barna në depon e Ministrisë së Shëndetësisë

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se ka ndodhur...

Nenad Rashiq emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot, Nenad Rashiqin, ministër për Komunitete dhe...

SHIKO MË SHUMË

Blinken telefonon homologun polak, i ofron mbështetjen e plotë të ShBA-së

Sekretari i Shtetit ,Antony Blinken, e ka telefonuar sot ministrin e Jashtëm të Polonisë,...

Pas rënies së raketave ruse në Poloni, reagon Zelensky: Sulmet e tyre nuk do të kufizohen vetëm në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i është përgjigjur pretendimeve se raketat ruse kanë goditur një...

Reagon për herë të parë Rusia pas raportimeve për sulme në Poloni

Pas raportimeve për sulme në territorin e NATO-s, në Poloni, ka reguar Ministria ruse...