Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

PUBLIKUAR

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më parë në Xhenova të Italisë.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Itali, tërmeti ka një magnitudë 4.4 ballë dhe është regjistruar 2 kilometra në perëndim të Bargagli.

Shumë zyra dhe banesa janë braktisur dhe njerëzit kanë dalë në rrugë.

Mediat vendase shkruajnë se tërmeti është ndjerë shumë në katet e sipërme të ndërtesave dhe xhamat e dritareve janë dridhur.

Tërmeti trembi edhe turistët nga Portofino deri në Sestri Levante, sidomos ata që ndodheshin në hotelet në katet më të larta.

LAJME TË TJERA

Sa është e rrezikuar Kosova nga tërmetet, çfarë cilësie kanë ndërtimet?

Sizmologët mendojnë se Kosova bën pjesë në listën e vendeve me aktivitet sizmik relativisht...

Arta tepër joshëse me fotot e saj të fundit nga plazhi

Modelja dhe aktorja Arta Elezaj është shfaqur edhe sot me një set tepër të...

Kaq të bukur nuk e keni parë Era Istrefin

Këngëtarja Era Istrefi ka postuar një set fotografik Ajo duket se ka vendosur që të...

A do ta rrëzojë Fatmir Limaj Memli Krasniqin nga froni i PDK-së?

Gazetari Parim Olluri ka thënë se ka tendenca brenda PDK-së që të zëvendësohet Memli...

SHIKO MË SHUMË

Pak orë pas tërmetit shembet edhe një ndërtesë në Turqi, njerëzit ikin nga paniku

Një tërmet i rëndë ka goditur Turqinë dhe Sirinë. Tërmeti raportohet të ketë qenë 7.8...

Tërmeti shkatërrues në Turqi, dëshmia rrëqethëse e banorit: Kurrë nuk kam ndjerë diçka të tillë

Një banor i qytetit turk të Gaziantepit, pranë epiqendrës së tërmetit, i tha agjencisë...

Lufta në Ukrainë, Papa Françesku: Krim kundër Zotit dhe njerëzimit

Papa Françesku e ka krahasuar luftën në Ukrainë me një “krim kundër Zotit dhe...