Të enjten do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë në Lipjan

PUBLIKUAR

Pa furnizim me ujë të pijshëm për shkak të ndërprerjes së furnizimit me energji elektrike nga ana e KEDS, mbesin 10 mijë konsumatorë ose 38 mijë banorë të komunës së Lipjanit.

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se të enjten duke filluar në orën 11:00 e deri në orën 15:00 do të ketë ndërpreje të furnizimit me ujë në Lipjan.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja Arjeta Mjeku e cila ka theksuar se kjo do të ndodhë për shkak të furnizimit me energji elektrikem njofton Klan Kosova.

“Të nderuar konsumatorë të komunës së Lipjanit, ju njoftojmë se më datë 11 gusht (e enjte) do të ketë ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në disa stacione të pompimit, puse dhe objektin administrativ, me ç’rast po në të njëjtën kohë do të ndërpritet edhe furnizimi me ujë të pijshëm duke filluar nga ora 11:00-15:00”.

Pa furnizim me energji elektrike mbesin:

  • ︎Objekti Administrativ i ujësjellësit në Lipjan,
  • ︎Stacioni i pompimit në Lipjan që furnizon me ujë të pijshëm Lipjanin dhe gjashtë fshatra( Jeta e Re, Grackë e vjetër, Suhadoll, Hallaq i Madh, Ruvc i Ri dhe Ruvc i Vjetër),
  • ︎Stacioni i pompimit në fshatin Konjuh që,  funizon 16 fshatra ( Gadime e Epërme ,Gadime e Ulët,Gllavicë, Marevc,Babush,Qallapek, Bujari, Banullë, Gllogovc, Janjeva, Teqe,Gushtericë e Epërme, Gushtericë e Ulët, Dobrotin ,Livagjë, Knjuh dhe në tërësi QMI-ja).
  • ︎Stacioni i pompimit në fshatin Sllovi.Pa  furnizim me ujë të pijshëm, për shkak të ndërprerjes së furnizimit me energji elektrike nga ana e KEDS, mbesin 10.500 konsumatorë ose 38.000 banorë të qytetit dhe fshatrave të komunës së Lipjanit.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...