Sulmi në SHBA: Sulmuesi ende në arrati me Kallashnikov

PUBLIKUAR

Policia ende është në kërkim të një sulmuesi të armatosur në Oklahoma, pasi që dyshohet se ai vrau dy persona dhe plagosi dy oficerë të policisë.

 

Autoritetet thonë se policia u thirr në vend të ngjarjes pas raportimeve për të shtëna me armë afër një autostrade në Wellston, qytet i vogël ky afër kryeqytetit të shtetit Oklahoma, Oklahoma City, dje në mbrëmje rreth orës 18:30, transmeton Express.

Kur oficerët e policisë mbërritën në vend të ngjarjes, i dyshuari Michael Vance, raportohet se filloi të gjuajë mbi oficerë me Kallashnikov.

Dy viktimat tjera, që besohet se janë anëtarë të familjes Vance, u gjeten të vdekura në vend të ngjarjes./Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Zelensky: Nëse Putini ndalet, Rusia kursehet nga pasoja më të mëdha

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky argumentoi sonte se Rusia mund të shmangë pasojat më të...

Mobilizimi ushtarak, Rusia thotë se 10 mijë persona janë paraqitur vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

Ushtria ruse tha më 22 shtator se të paktën 10.000 persona kanë dalë vullnetarë...

Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më...