Si të dukeni gjithmonë bukur?

PUBLIKUAR

how-to-look-good-in-your-30s

Nuk është aspak e lehtë që të dukeni bukur. Por, përkundër besimeve të njerëzve, ju nuk keni pse të qëndroni me orë të tëra para pasqyrës për t’u dukur bukur.

Vendoseni grimin e mëngjesit- Pastrojeni fytyrën me ujë të ftohtë, lëre të thahet dhe vendos produktet e preferuara në fytyrën tuaj, pak pudër, bëje lyerjen e buzëve dhe je gati për të dalur jashtë duke u dukur bukur.

Bëni gjumë të mjaftueshëm- Të bësh gjumë të mjaftueshëm nënkupton se trupi dhe mendja juaj kanë pasur mundësinë që të rimbushën dhe pushojnë.

Sigurohuni se jeni hidratuar siç duhet- Trupi i njeriut është kryesisht i përbërë nga uji, kështu që nuk duhet të ju vijë si befasi se sekreti i bukurisë qëndron në atë se trupi juaj duhet hidratuar.

Vesh atë që ju pëlqen- Kur ju vishni diçka që e pëlqeni dhe që ju bën të dukeni bukur, edhe ju ndiheni bukur. Veshja e rrobave që ju pëlqeni dhe ndjeheni komod, ju ndihmon që ju të keni vetëbesim dhe të bëni gjëra të mira. Sa më vetëbesuese dukeni, aq më shumë do të reflektoni nëpërmjet fytyrës suaj dhe t’i impresiononi njerëzit.

 

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

7 Vëllezërit Center paisen me çertifikatë:*ISO 22000, garantuese e kualitetit dhe cilësisë së ushqimit

7 Vëllezërit Center me pronar Fadil Sopa janë paisur me çertifikatë:*ISO 22000 : 2018*...

HAPËT QENDRA E NUTRICIONIT NË LIPJAN

Qendra e nutricionit prej nesër e hënë me 23.05.2022 fillon punën me degën e...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe reagimi i saj ka qenë i...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i...