Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

PUBLIKUAR

Filmimet tronditëse shfaqin momentin kur një shofer i dehur i një veture Maserati e përplasi super-veturën e tij në semaforët përballë oficerëve të shtangur të policisë.

Shoferi i dehur kishte pritur në kryqëzimin e rrugës Bristol dhe Bristol Road në Birmingham kur aksidenti ndodhi në tetor të vitit të kaluar. Kamerat e këshillit kapën Maserati Levante duke u larguar në një përpjekje për t’u kthyer djathtas, por duke humbur kontrollin dhe duke u futur drejt e në një grup kangjellash.

Për fat të keq të shoferit, një makinë policie po priste gjithashtu në kryqëzim dhe menjëherë analizoi frymëmarrjen pronarin e motorit luksoz prej 187 milje në orë. Ai u zbulua se ishte duke vozitur me shpejtësi sa dyfishi i kufirit ligjor të vozitjes së veturës dhe tani është dënuar me një ndalim 12-mujor të vozitjes të automjetit dhe me gjobë prej afro 2,500 eurove (2,190 funte), raporton Daily Mail, transmeton Telegrafi.

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

Nissan GT-R50 nga Italdesign, prodhon 710 kuaj-fuqi dhe kushton mbi një milion dollarë

Nissan GT-R50 nga Italdesign është një veturë shumë e rrallë dhe unike, e për...

Zoox i Amazon teston robotaksin në rrugë publike me punonjës si pasagjerë

Njësia e automjeteve me vetë-drejtim e Amazon, Zoox, tha të hënën se ka testuar...

A e dini se kjo veturë BMW Z1 ‘e pa dalë në rrugë’ në odometrin e saj ka 999,997 kilometra?

Gjetja e një lloji “të freskët”, me zero kilometra – si kjo BMW Z1...