Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...

Filmimet tronditëse shfaqin momentin kur një shofer i dehur i një veture Maserati e përplasi super-veturën e tij në semaforët përballë oficerëve të shtangur të policisë.

Shoferi i dehur kishte pritur në kryqëzimin e rrugës Bristol dhe Bristol Road në Birmingham kur aksidenti ndodhi në tetor të vitit të kaluar. Kamerat e këshillit kapën Maserati Levante duke u larguar në një përpjekje për t’u kthyer djathtas, por duke humbur kontrollin dhe duke u futur drejt e në një grup kangjellash.

Për fat të keq të shoferit, një makinë policie po priste gjithashtu në kryqëzim dhe menjëherë analizoi frymëmarrjen pronarin e motorit luksoz prej 187 milje në orë. Ai u zbulua se ishte duke vozitur me shpejtësi sa dyfishi i kufirit ligjor të vozitjes së veturës dhe tani është dënuar me një ndalim 12-mujor të vozitjes të automjetit dhe me gjobë prej afro 2,500 eurove (2,190 funte), raporton Daily Mail, transmeton Telegrafi.

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...