Shkon në mbi 8 mijë numri i të vdekurve në Turqi e Siri

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...

MPB: Serbia ka ndaluar 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, pesë prej tyre i ka liruar

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës, ka njoftuar se 10 pjesëtarë të Policisë...

Mbi 6 mijë e 200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi.

Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë, ku sipas tyre, numri i të plagosurve është 37 mijë e 11 njerëz.

Sipas Anadolu Agency, mbi 8 mijë njerëz janë nxjerrë nga rrënojat ndërsa rreth 5 mijë e 775 ndërtesa janë shembur si pasojë e tërmetit të së hënës i cili ishte me magnitudë 7.8 shkallë të Rihterit, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, në Siri janë raportuar të paktën 1 mijë e 832 persona të vdekur dhe 3 mijë e 849 të plagosur.

SHIKO MË SHUMË

Zbulohet se sa do të jetë “kostoja ditore” nga shembja e urës në Baltimore

Shembja e urës Francis Scott Key në Baltimore pasi u godit nga një anije...

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një...

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri, qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e dendura të borës kanë ndikuar në ndërprerjen e udhëtimeve në Gjermaninë jugore...