Shfaqet për herë të parë në publik vagoni i ardhshëm Mercedes E-Class

PUBLIKUAR

Gjenerata e ardhshme Mercedes-Benz E-Class është në fazat e tij më të fundit të zhvillimit pasi është parë duke u testuar në rrugë publike që nga dhjetori 2021.

Megjithatë, automjeti ekzekutiv është shfaqur gjithmonë në formë sedan – deri vonë, e postuar në YouTube nga walkoARTvideos.

Për herë të parë, gjenerata e re versionit vagon të Mercedes E-Class u pa në një rrugë publike, transmeton Telegrafi.

Ishte duke pritur për dritën e gjelbër në një kryqëzim, e kompletuar me të gjitha kamuflazhet të cilat priten nga një veturë testuese.

Ishin 2 prototipa, edhe pse në fakt dallimet mes tyre nuk mund të shiheshin nga video-ja.

Siç edhe u prit, E-Class do të duket si një Mercedes S-Class i zvogëluar, me disa ndryshime evolucionare në dizajnin e modelit të ri.

Grila pritet që të bëhet më e vogël se më parë, si gjithashtu edhe fenerët do të jenë më të hollë. Pjesa e pasme pritet që ta merr qasjen e njëjtë.

Në ndërkohë, interieri nuk mund të shihej në videon e incizuar, por që nga Motor 1 thonë se nuk dyshojnë se do të jetë më ndryshe se që ishte parë më herët. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

U kritikua për linjat, dizajneri i BMW-së tregon arsyet e pamjes kontroverse të modelit XM

Domagoj Dukec pranon se është marrë vendimi, që qëllimisht të rritet dizajni i dritave...

Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Pasi Chevrolet e lansoi Corvette C8 me motorin e vendosur në mes të veturës,...

Lightyear bën histori, fillon prodhimin e automjetit të saj të parë me energji diellore Lightyear 0

Lightyear, kompania holandeze e teknologjisë së lartë që po zhvillon makinën e parë diellore-elektrike...