Serbi: Zhduken automatikët “Shkorpion” nga aeroporti Nikola Tesla

PUBLIKUAR

foto.php

Siç merret vesh jozrytarisht nga B92, nga hapësira e depove në aeroportin Nikola Tesla në Beograd, është zhdukur sasi e madhe e armatimit.

Siç merr vesh B92, transmeton Indeksonline, nga aeroporti janë zhdukur dy kutia në të cilat ishin nga 20 copë automatik të tipit “Shkorpion”.
Në pyetje ishin armë që kompania për eksportimin e armëve Jugoimport SDP i kishte nisur për blerësin i cili në ndërkohë kishte hequr dorë nga blerja.

Armatimi ishte në depon e zonës jashtëdoganore. Shkorpinonët në aeroportin Nikola Tesla ishin që nga prilli i këtij viti, kurse vjedhja është zbuluar të mërkurën

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Hello Mgid

AK METAL është kompania profesionale për punimin e dyerve, gilinderave dhe konstruksioneve të tjera nga metali

AK METAL DESING është kompania profesionale për punimin e dyerve, gilinderave dhe konstruksioneve të...

Lipjan, Poliklinika Shpeb Med me aparaturë e teknologjisë së avancuar, SIEMENS dhe PHILIPS

𝗨𝗹𝘁𝗿𝗮𝘇𝗲𝗿𝗶 i brendit të njohur botëror 𝗦𝗶𝗲𝗺𝗲𝗻𝘀, vazhdon të rrisë numrin krahas ultrazërave të...