Rrëzohet aeroplani i linjës ajrore të Etiopisë me 149 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit

Një aeroplan i linjës ajrore të Etiopisë është rrëzuar në rrugën e tij drejt Nairobit dhe nga informatat e para raportohet për të vdekur.

Sipas një njoftimi, përcjell Telegrafi, thuhet se Boeing 737 është rrezuar dhe është konfirmuar se aeroplani në bord kishte 149 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit.

“Zyra e Kryeministrit, në emër të Qeverisë dhe popullit të Etiopisë, shprehë ngushëllimet më të thella për familjet e atyre që kanë humbur të dashurit e tyre të linjës ajrore Boeing 737 në fluturimin e rregullt për në Nairobi”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit të Etiopisë, Abiy Ahmed në Twitter.

Office of the Prime Minister – Ethiopia

@PMEthiopia

The Office of the PM, on behalf of the Government and people of Ethiopia, would like to express it’s deepest condolences to the families of those that have lost their loved ones on Ethiopian Airlines Boeing 737 on regular scheduled flight to Nairobi, Kenya this morning.

2,823 people are talking about this

Fluturimi po shkonte nga kryeqyteti i Etiopisë, Addis Abeba. /Telegrafi/