Rrahje në Lipjan

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar

Njoftimi plotë nga Policia:

 


LËNDIM I LEHTË TRUPOR

Rr. Gjergj Fishta, Lipjan 13.06.2022-17:51.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti pas pranimit të tretmanit mjekësor është liruar.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...