Rikthehet modeli legjendar i Renault 4 në panairin e veturave në Paris

PUBLIKUAR

Renault, Dacia, Alpine dhe Mobilize kanë konfirmuar pjesëmarrjen në panairin e veturave në Paris, i cili nën sloganin “Revolution is on” do të mbahet Porte de Versaille nga 17 deri më 23 tetor.

Renault do të prezantojë veturën kult Renault 4 si dhe Kangoo E-Tech elektrik, i dizajnuar enkas si një veturë familjare, transmeton Telegrafi.

Me rastin e 50-vjetorit, Renault 5, adhuruesit e kësaj veture do të kenë rastin të shohin një prototip konvencional të veturës sportive.

E përveq këtyre, Renault për herë të parë do të prezantojë edhe modele e segmentit C: Megane E-Tech dhe Austral E-Tech hibrid.

Dacia – identiteti i ri vizual

Dacia në panairin e Parisit do të prezantojë fazën përfundimtare të transformimit të identitetit të ri vizual që e filloi kah mesi i vitit të kaluar, e në veçanti në fushën e komunikimit dhe marketingut – duke rritur kështu edhe rrjetin e distribuimit.

Si duket identiteti i ri vizual në të gjitha modelet e kësaj marke, do të mësohet në Paris. Fjala është për lëvizjen strategjike të kësaj marke dhe sfidën historike në industrinë e automobilizmit.

Koncepti ekskluziv i markës Alpine

Marka Alpine gjithashtu do të marrë pjesë në panairin e Parisit, për të prezantuar dy veturat sportive. Aty përfshihet inovacioni dhe teknologjia nga Formula 1, ku kjo markë do të prezantojë transformimin e saj të ri: konceptin e veturës së re që lidhë të ardhmen dhe strategjinë sportive të kësaj marke. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Aehra është një prodhues i ri i automjeteve elektrike me seli në Milano, Itali...

Lamborghini Huracan Sterrato “i kapur” nga kamerat me një kamuflazh lara-lara rreth trupit të tij

Lamborghini është duke punuar në të paktën një version të fundit përfundimtar të Huracan...

Debuton Renault Trafic i ri tërësisht elektrik me rreze të vozitjes deri 240 km

Renault prezantoi shtesën më të fundit elektrike në flotën e saj tregtare në Ekspozitën...