Raportohet një rast dhunë në familje në Lipjan

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se viktima femër  kosovare, ka raportuar se bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull  kosovar, me probleme psikike, në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë në familje ,ndërkohë i ka kanosur.

Raporti plotë nga Policia:


DHUNË NË FAMILJE

Lipjan, 04.08.2022-13:00. Viktima femër  kosovare, ka raportuar se bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull  kosovar, me probleme psikike, në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë në familje ,ndërkohë i ka kanosur.

I dyshuari është arrestuar, dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...