RAM prezanton SUV-in elektrik me tri radhë të ulëseve

PUBLIKUAR

Pas gati tre viteve, kur për herë të parë filluan të qarkullojnë thashethemet për SUV-in e RAM më në fund është prezantuar koncepti RAM 1500 Revolution BEV, që u prezantua në panairin CES në Las Vegas.

Duke marrë parasysh se është vetëm një koncept, RAM nuk ofron detaje lidhur me motorin apo performansat e kësaj veture, transmeton Telegrafi.

Deri më tani dihet vetëm se ka dy motorë elektrikë, ku njëri bën tërheqjen e rrotave të para dhe tjetri ato të pasme. Sistemi 800 voltësh DC i mundëson një mbushje të shpejtë me kapacitet prej 350 kW.

Në kushte optimale, shoferi mund të fitojë 160 kilometra shtesë për afro 10 minuta mbushje. Gjithashtu dihet se RAM 1500 Revolution Concept përdor arkitekturën Stellantis STLA.

Ka rrota prej 24-inç dhe fellne të ndritshme RAM, por edhe mbrojtëse ndaj baltës në pjesën anësore. Sa i përket pjesës së brendshme mund të ofrojë edhe katër ulëse shtesë, pa pasur nevojë që pasagjerët e tjerë të ndjejnë mungesën e hapësirës për lëvizjen e këmbëve. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Filmimet tronditëse shfaqin momentin kur një shofer i dehur i një veture Maserati e...

Audi prezanton konceptin Activesphere që transformohet në pick-up

Audi Activesphere është i fundit në një seri konceptesh nga kompania gjermane, që lë...

Polestar 2: Një nga alternativat e Tesla-s në treg thuhet se ka filluar të bëhet edhe më tërheqës

Një nga alternativat më të mira të Tesla-s në treg thuhet se ka filluar...