Raketa ruse në Moldavi, Ministria e Jashtme shpall non grata diplomatin rus

PUBLIKUAR

Moldavia shpalli person non grata një përfaqësues të ambasadës ruse në kryeqytetin, Kishinau, pas rënies në territorin të një rakete ruse në tërritorin e saj, e cila sipas raporteve të deritanishme dyshohet se është rrëzuar nga mbrojtja ajrore ukrainase.

Për fat të mirë në Moldavi nuk janë shënuar viktima nga rënia e raketës ruse, shkruan Reuters.

Janë raportuar vetëm disa dritare të thyera në fshatin Naslavceatha, tha ministria e brendshme e Moldavisë.

Ministria e Jashtme në Moldavi nuk bëri publik emrin e zyrtarit rus që shpalli non grata ditën e sotme./abcnews.al

LAJME TË TJERA

Vrasja e gruas shtatzënë, Haxhiu: Në momentin që verifikohet se cila hallkë institucionale ka dështuar do të ketë dorëheqje ose shkarkim

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pas mbledhjes së Grupit të ngushtë ndërministror theksoi se...

Arrestohen dy persona në Prishtinë, vodhën barna në depon e Ministrisë së Shëndetësisë

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se ka ndodhur...

Nenad Rashiq emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot, Nenad Rashiqin, ministër për Komunitete dhe...

Shkuan për të deponuar në bankë, iu vidhen paratë nga dy persona të maskuar

Një punëtore përgjegjëse për deponimin e parave në një kompani në Graçanicë, ka raportuar...

SHIKO MË SHUMË

Blinken telefonon homologun polak, i ofron mbështetjen e plotë të ShBA-së

Sekretari i Shtetit ,Antony Blinken, e ka telefonuar sot ministrin e Jashtëm të Polonisë,...

Pas rënies së raketave ruse në Poloni, reagon Zelensky: Sulmet e tyre nuk do të kufizohen vetëm në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i është përgjigjur pretendimeve se raketat ruse kanë goditur një...

Reagon për herë të parë Rusia pas raportimeve për sulme në Poloni

Pas raportimeve për sulme në territorin e NATO-s, në Poloni, ka reguar Ministria ruse...