Qindra shikues ne playoff,7 Vllezerit ne telashe,Fox Group fiton

Ndeshjet e para te playoff ne Liga Total kan dhuruar spektakel dhe ndeshje vertete te bukura per tifoze.

7Vllezerit ju falen dy golave te Yll Mazrekut per te marr nje barazim prej 2-2 ndaj Mozzart Sport dhe ndeshja e dyte do jete plotsisht e hapur.Ne anen tjeter vuajti shume Mercedes Benz ndaj Fox Group duke u mundur 3-4 mirpo shpetoi mire pasi qe ne fillim Fox Group kishte epersi te thelle prej 1-4.Ndeshjet e dyta luhen te dielen dhe vendosin bileten e gjysemfinalisteve.

Keto ndeshje u ndoqen nga afro 500 tifoze ne Toni Stadium.