Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim të narkotikëve.

Bëhet e ditur se i dyshuari gjatë veprimtarisë së shpërndarjes së kokainës, me qëllim që të mos binte në në sy të policisë, ka përdorur një shtëpi me qira dhe njëkohësisht ka shfrytëzuar vetura nga ‘rent a car’.

Në koordinim me organet e drejtësisë është bërë kontrolli i banesës së të dyshuarit ku janë konfiskuar: 6.4 gramë substancë që dyshohet të jetë kokainë, 1.5 gramë dyshohet të jetë marihuanë, para të gatshme, një veturë dhe pesë telefona celularë.

Pas intervistimit, i dyshuari u ndalua për 48 orë.

SHIKO MË SHUMË

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Vdes një polic në vendin e tij të punës në Jarinje

Një polic ka vdekur në vendin e tij të punës. Rasti ka ndodhur në pikën...

Sulmoi fizikisht një person, policia ia konfiskon armën të dyshuarit në Skenderaj

Një armë zjarri është konfiskuar sot në Skenderaj. Siç njofton policia, arma është konfiskuar pas...