Policia i vihet në ndjekje me helikopter, grupit që po bllokonte rrugën me makina të shpejta (Foto)

PUBLIKUAR

Në Bradford të West Yorkshire, një grup prej njëzet personash po shkaktojnë kaos në trafik, me motoçikleta dhe makina të shpejta.

Në pamundësi që t’i ndalojë, Policia u është vënë në ndjekje me helikopter, transmeton Telegrafi.

Me fotografitë që i kanë bërë, ata po mundohen t’i identifikojnë këta persona që po bëjnë xhiro në hapësira urbane, me makina që janë të destinuara për pjesë malore.

Sipas hetimeve fillestare, këta janë një grup me të kaluar kriminale, që më herët janë ndëshkuar për shkelje të ndryshme. /Telegrafi/

Bradford04

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

U kritikua për linjat, dizajneri i BMW-së tregon arsyet e pamjes kontroverse të modelit XM

Domagoj Dukec pranon se është marrë vendimi, që qëllimisht të rritet dizajni i dritave...

Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Pasi Chevrolet e lansoi Corvette C8 me motorin e vendosur në mes të veturës,...

Lightyear bën histori, fillon prodhimin e automjetit të saj të parë me energji diellore Lightyear 0

Lightyear, kompania holandeze e teknologjisë së lartë që po zhvillon makinën e parë diellore-elektrike...