Po plaçkiste një market, hajni lë në gjysmë “punën” për t’i shpëtuar fëmijët që për pak sa nuk i shtyp vetura në vija të bardha

PUBLIKUAR

Policia sllovake ka publikuar një video të një aksidenti që ka mundur të përfundojë me fatalitet për dy këmbësorë në një rrugë në Bratislavë.

Fjala është për videon e filmuar nga kamerat e sigurisë, ku shihet se si dy fëmijë derisa po ecnin në vija të bardha për pak sa nuk shtypen nga një veturë, transmeton Telegrafi.

Megjithatë në ato momente kritike aty u shfaq një burrë që i rrëmbeu me forcë dhe i largoi, pasi që po të goditeshin sigurisht se edhe do ta pësonin me jetë.

Por, gjithçka do të ishte në rregull nëse ky burrë që i shpëtoi nuk do të kishte kryer një plaçkitje në një market në disa sekonda më herët.

Në fakt ai ka hequr dorë nga “misioni” i tij për të shpëtuar fëmijët. Megjithatë vogëlushët kanë shpëtuar më lëndime të lehta trupore, kurse plaçkitësi është larguar nga vendi i ngjarjes. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Lufta në Ukrainë, Papa Françesku: Krim kundër Zotit dhe njerëzimit

Papa Françesku e ka krahasuar luftën në Ukrainë me një “krim kundër Zotit dhe...

Gripi i shpendëve alarmon Çekinë, asgjëson 220,000 pula

Autoritetet në Çeki po përgatiten për të vrarë deri në 220,000 pula në një fermë...

FMN paralajmëron një vit të vështirë: Një e treta e botës në recesion

Kryetarja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva, ka thënë se gjysma e 27 vendeve...