Peugeot E-308 do të fillojë të shitet kah mesi i vitit të ardhshëm

PUBLIKUAR

Peugeot ka mbajtur premtimin e dhënë, duke prezantuar versionin plotësisht elektrik të modelit 308.

Fjala është për Peugeot E-308 që është i bazuar në platformën e njëjtë sikurse modeli konvencional 308 – duke marrë dizajnin, eksterierin dhe enterierin nga paraardhësi, transmeton Telegrafi.

Aty është edhe seti i ri i fellneve 18-inç me fokus të veçantë në aerodinamikë, me qëllim që të nxjerrë më të mirën nga bateritë gjatë lëvizjes.

Peugeot E-308 bazohet në gjeneratën e re të baterive me kapacitet prej 51 kWh. Me një mbushje të saj, i siguron shoferit një autonomi prej 400 kilometrave.

Pjesë e përparme është modifikuar për aerodinamikë më të mirë, kështu ka edhe goma të reja të profilit të ultë.

[AI]5 InArticle 1-8 – Mobile Desktop C=3 N=1[/AI] [AI]BLOCK INSERTED BUT NOT VISIBLE[/AI]

Shpejtësia maksimale për mbushjen e baterisë është 100 kW, dhe nevojiten vetëm 25 minuta që bateria të mbushet nga 20 deri në 80 për qind të kapacitetit.

[AI]6 InArticle 1-8 – Desktop Tablet C=3 N=1[/AI] [AI]BLOCK INSERTED BUT NOT VISIBLE[/AI] [AI]6 InArticle 1-8 – Desktop Phone C=3 N=1[/AI] [AI]BLOCK INSERTED BUT NOT VISIBLE[/AI]

[AI]6 InArticle 1-8 – Desktop Desktop C=3 N=1[/AI]

Do të jetë i disponueshëm në treg si hatchbak dhe karavan, e do ta vë në lëvizje motori i ri elektrik që prodhon 156 kuaj-fuqi.

Nga Peugeot kanë bërë të ditur se kjo veturë do të fillojë të shihet kah mesi i vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Aehra është një prodhues i ri i automjeteve elektrike me seli në Milano, Itali...

Lamborghini Huracan Sterrato “i kapur” nga kamerat me një kamuflazh lara-lara rreth trupit të tij

Lamborghini është duke punuar në të paktën një version të fundit përfundimtar të Huracan...

Debuton Renault Trafic i ri tërësisht elektrik me rreze të vozitjes deri 240 km

Renault prezantoi shtesën më të fundit elektrike në flotën e saj tregtare në Ekspozitën...