Përurohet Palestra Sportive në qytetin e Lipjanit

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...

Me ceremoni solemne të organizuar nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti sot me rastin e 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë është përuruar Palestra Sportive në qytetin e Lipjanit.

Para një numri të madh të qytetarëve bartës të institucioneve të ndryshme vendore e ndërkombëtare, klubeve sportive e mysafirë të tjerë, kryetari Imri Ahmeti tha se pikërisht në këtë festë të madhe të kombit, ka vendosur të bëj inaugurimin e objektit të Palestrës Sportive në Lipjan.

“Në Ditën e Flamurit, në ditën e lindjes së Komandantit Legjendar Adem Jashari, në ditën e daljes në publik të UÇK-së, lipjanasit po e marrin edhe një sallë në shërbime të qytetarëve, jemi të vetëdijshëm që përkundër një hapësire që ishte treg e që vështirësonte edhe jetën e banorëve në këto lagje, e trafikun, sot jemi të kënaqur së bashku me ju, të gjithë do të jemi vizitor të shpesht të kësaj salle kaq të bukur e cila sigurisht që do të ju shërbej klubeve tona të cilat po tregojnë sukses edhe në garat sportive, Lipjani sot ka 16 klube sportive e të cilat bëjnë pjesë në garat e ndryshme ku 4 ekipe prej tyre i kemi në super ligën e Kosovës, 4 janë në ligën e parë si dhe pjesa tjetër në ligën e dytë dhe liga të tjera sportive ”, tha kryetari Ahmeti.

E gëzofshim së bashku!

Urime Dita e Flamurit! 🇦🇱

Urime!

 

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...