Përurohet objekti i ri i Administratës Komunale në Lipjan

PUBLIKUAR

Me një ceremoni solemne të organizuar nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Imri Ahmeti, sot në Lipjan me rastin e shënimit të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, u përurua objekti i ri i Administratës Komunale, njofton Komuna.

Në prani të një numri të madh të qytetarëve, bartës të institucioneve të ndryshme vendore e ndërkombëtare, ish kryetarë të komunës e musafirë të tjerë, kryetari Imri Ahmeti tha se pikërisht në këtë festë të madhe të kombit kanë vendosur të bëjnë inaugurimin e objektit të ri të komunës.

“Sot është dyfish ditë e veçantë për ne sepse po inaugurojmë një objekt të veçantë që i plotëson standardet për shërbime cilësore për qytetarë nga një hapësirë e vjetruar sot po zë vend një objekt që e zbukuron qytetin tonë. Po e inaugurojmë objektin e ri në 110-vjetorin e flamurit kombëtar në ditëlindjen e komandantit Adem Jashari dhe në ditën e daljes së UÇK-së”, thuhet tutje.

Kryetari Ahmeti shtoi se objekti i Komunës është i ndërtuar dhe i financuar 100% nga mjetet e buxhetore të hyrat vetanake nga taksat e qytetarëve të Lipjanit.

“Mbane shënim, mbane në vëmendje qytetarët e Lipjanit e ndërtuan me taksa të veta 100/100 objektin e ri të komunës e ndërtuan vet për shërbime më efikase të shpejta e transparente ndaj tyre, Faleminderit gjithë qytetarëve lipjanas”.

Kryetari Imri Ahmeti më pas ka folur edhe për historikun e Lipjanit, duke theksuar se Komuna e Lipjanit hyjnë në mesin e komunave më të mëdha, ndërsa ky objekt plotëson kriteret e punës dhe do të ofrojë shërbime cilësore.

Objekti ka hapësirë prej 50000 m2 katror veçanta është se ka arhiven mbi 900m2.
E gëzofshim së bashku!
Urime!

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Mbahet takimi i parë i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), për vitin 2023

Kryesuar nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit, z. Diamant Bytyqi, sot Këshilli Komunal për...

Vetura e policisë fundoset në ujë, intervenon shpejt FSK-ja (Video)

Një veturë zyrtare e Policisë së Kosovës është fundosur në ujë afër Lipjanit, raporton...

Komuna e Lipjanit pas arrestimit të nëntë zyrtarëve komunalë: Kontratat për stadiumin në Magure janë publike

Komuna e Lipjanit ka reaguar pas arrestimit të nëntë zyrtarëve që dyshohet për veprën...