Përkujtohen martirët në fshatin Sllovi

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme kanë qendruar në fshatin Sllovi ku kanë përkujtuar 20 vjetorin e rënies së martirëve dhe kanë në bërë homazhe pranë kompleksit memorial duke vendosur buqeta me lule, shkruan Komuna.

Homazhet kanë vazhduar edhe në Tërbovc dhe Akllap.

E SPONZORIZUAR
Image may contain: 16 people, people standing and outdoor
Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 1 person, standing and outdoor