Përfundojnë dëgjimet buxhetore për Planifikimin e Buxhetit 2023-2025

PUBLIKUAR

Kanë përfunduar dëgjimet buxhetore për planifimin e buxhetit 2023-2025 të cilat janë mbajtur në venbanimet e ndryshme të Komunës së Lipjanit.

Takimet e fundit me qytetarë janë mbajtur me banorët e lokaliteteve Magure, Qylagë Blinajë, Medvec, Leletiq, Vrella e Goleshit, Mirene, pastaj me banorët e lokaliteve Shalë, Krojmir, Kleqkë, Divjakë,Baicë dhe Resinovc, njofton Komuna.

Drejtori i Buxhetit dhe i Financave Latif Ramadani gjatë këtyre takimeve ka bashkëbiseduar me banorët lidhur me përfshirjen e kërkesave të tyre në planifikimin Buxhetor dhe njëkohësisht ka falenderuar të gjithë pjesmarrësit e këtyre takimeve duke thënë se kontributi i tyre është i veçantë dhe shumë domethënës për planifikimin e buxhetit.

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Konfiskohet një armë zjarri në Gadime

Policia Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë...

Vidhet një veturë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ka...

Arrestohet një person në Magure

Nga raporti 24 orësh Policia Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të...