Përdhunonte të bijën tri herë në javë, dënohet me 1503 vjet burg (Foto)

PUBLIKUAR

Një baba 41-vjeçar është dënuar me 1503 vjet burg, pasi akuzohet për përdhunimin e vajzës së tij adoleshente. Rene Lopez nga Kalifornia e Shteteve të Bashkuara, akuzohet se përdhunoi 3 herë në javë vajzën e tij në periudhën 2009-2013.

Ndërsa gjykatësi e ka quajtur njeriun në fjalë “një rrezik të madh për shoqërinë”. Mediat amerikane shkruajnë se babai përdhunues nuk shfaqi asnjë lloj pendese në gjykatës për çfarë kishte bërë, madje i drejtoi gishtin vajzës duke e kritikuar për sjelljen e saj, transmeton shekulli.

1

Vajza adoleshente në atë periudhë u përdhunua edhe nga një mik i familjes. Por, babai kur e mori vesh këtë gjë, në vend që ta denonconte aktin e kryer dhe të mbronte vajzën, e transformoi në pronë të tij.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Zelensky: Nëse Putini ndalet, Rusia kursehet nga pasoja më të mëdha

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky argumentoi sonte se Rusia mund të shmangë pasojat më të...

Mobilizimi ushtarak, Rusia thotë se 10 mijë persona janë paraqitur vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

Ushtria ruse tha më 22 shtator se të paktën 10.000 persona kanë dalë vullnetarë...

Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më...