Pak orë pas tërmetit shembet edhe një ndërtesë në Turqi, njerëzit ikin nga paniku

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Viktima e aksidentit në Lipjan është një 71-vjeçar

Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur...

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

Një tërmet i rëndë ka goditur Turqinë dhe Sirinë.

Tërmeti raportohet të ketë qenë 7.8 ballë, ndërkohë janë dëgjuar 18 dridhje njëra pas tjetrës.

Në një video të publikuar në rrjetin social Twitter, shihet teksa shembet një ndërtesë pas tërmetit në Turqi.

Ndërsa qytetarët në panik vrapojnë për tu larguar.

Deri më tani është raportuar se numri i viktimave ka arritur në 500.

 

 

SHIKO MË SHUMË

Zbulohet se sa do të jetë “kostoja ditore” nga shembja e urës në Baltimore

Shembja e urës Francis Scott Key në Baltimore pasi u godit nga një anije...

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një...

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri, qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e dendura të borës kanë ndikuar në ndërprerjen e udhëtimeve në Gjermaninë jugore...