Pak orë pas tërmetit shembet edhe një ndërtesë në Turqi, njerëzit ikin nga paniku

PUBLIKUAR

Një tërmet i rëndë ka goditur Turqinë dhe Sirinë.

Tërmeti raportohet të ketë qenë 7.8 ballë, ndërkohë janë dëgjuar 18 dridhje njëra pas tjetrës.

Në një video të publikuar në rrjetin social Twitter, shihet teksa shembet një ndërtesë pas tërmetit në Turqi.

Ndërsa qytetarët në panik vrapojnë për tu larguar.

Deri më tani është raportuar se numri i viktimave ka arritur në 500.

 

 

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

Greqia goditet nga një tërmet 5.4 shkallë

Një tërmet prej 5.4 shkallësh e ka goditur Greqinë. Kështu njofton Qendra Sizmologjike Euromesdhetare. EMSC në...

Sulmi në Hamburg, Scholz: Bëhet fjalë për akt brutal dhune

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka reaguar pas të shtënave me armë në Hamburg,...

Edhe një tjetër lëkundje e fortë tërmeti në Turqi

Turqia dhe Siria janë lëkundur nga një tjetër tërmet i fortë, pasditen e së...