Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...
Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka takuar 20 përfituesit e granteve për ndërmarrësit e rinjë nga Janjeva, implementuar dhe realizuar UNDP dhe D&D Business Support Center.
“Falënderova organizatat në fjalë si dhe ritheksuam mbështetjen dhe gatishmërinë tonë për bashkëpunim si institucion lokal në çdo hap tutje për Janjevën. Përveq tjerash në këtë sesion informues diskutuam dhe sqaruam hapat për regjistrimin e 20 bizneseve si dhe ofruam ndihmën tonë si drejtorat nërpërmjet zyrtarëve tanë për mbarëvajtjen e këtij procesi”, ka shkruar Pacolli

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...