Osmani për Imri Ahmetin: Qytetarët e Lipjanit kanë me çka të krenohen

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka thënë se është kënaqësi që presidentja ka qenë në Lipjan.

Ai tha se e njoftoi Osmanin për sukseset dhe sfidat që po ballafaqohet kjo komunë.

“Kisha kënaqësinë e veçantë me prit presidenten e Republikës së Kosovës, në kabinetin tim bashkë më bashkëpunëtorë. E informova për sukseset e deritanishme, arritjet projektet që po zhvillohen dhe natyrisht për sfidat dhe çështjet tjera me të cilat po ballafaqohemi si pushtet lokal. Është kënaqësi që sot është me ne presidentja”, tha ai.

Ndërkaq, derisa foli për kryetarin Ahmeti që vjen nga LDK, presidentja Osmani tha se qytetarët e Lipjanit kanë me çka të krenohen.

“Kam kënaqësinë që sot të pritem nga kryetari Imri Ahmeti, një prej kryetarëve me të cilin njihemi për më së 20 vite dhe kemi bashkëpunur edhe në cilësi të ndryshme, kështu që nga puna e tij e deritanishme jam e bindur se qytetarët e Lipjanit kanë me çka të krenohen dhe se projektet për të cilat më informoi sot kryetari Ahmeti do të vazhdojnë dhe do të përmbyllen me sukses”, tha Osmani.

Ajo tha se diskutuan për rëndësinë e krijimit të mundësive të reja, sidomos për të rinjtë.

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...