Nominimet e MTV Video Music Awards

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

20140718115821264600

Sia vjen si befasi në nominimin për videon më të mirë në të gjitha kategoritë, e do të garojë kundër Iggy Azalea, Beyonce, Pharrell Williams dhe Miley Cyrus.

Beyonce, Iggy Azalea dhe Eminem janë treshja që sivjet kanë marrë më së shumti nominime për çmimet MTV Video Music Awards. Çmimet të cilat do të jepen në një natë glamuroze me datë 24 gusht kanë shpallur nominimet e tyre në mbi 15 kategori përfshirë këtu videon e artistit mashkull, videon më të mirë për artisten femër, best hip hop, koreografia më e mirë, skenari më i mirë, regjia më e mirë etj.

Mungesë në këtë listë vërehet Rita Ora, e cila me gjithë realizimin e “Never let me go” nuk ka marrë as edhe një nominim. Sia vjen si befasi në nominimin për videon më të mirë në të gjitha kategoritë, e do të garojë kundër Iggy Azalea, Beyonce, Pharrell Williams dhe Miley Cyrus.

Videoja e vitit:
Iggy Azalea ft. Charli XCX – “Fancy”
Beyonce ft. JAY Z – “Drunk In Love”
Pharrell Williams – “Happy”
Sia – “Chandelier”
Miley Cyrus – “Wrecking Ball”

Best Hip Hop:
Eminem – “Bezerk”
Drake ft. Majid Jordan – “Hold On (We’re Going Home)”
Childish Gambino – “3005”
Kanye West – “Black Skinhead”
Wiz Khalifa – “We Dem Boyz”

Videoja më e mirë e artistit mashkull:
Pharrell Williams – “Happy”
John Legend – “All Of Me”
Ed Sheeran ft. Pharrell – “Sing”
Sam Smith – “Stay With Me”
Eminem ft. Rihanna – “Monster”

Videoja më e mirë e artistes femër:
Iggy Azalea ft. Charli XCX – “Fancy”
Beyonce – “Partition”
Lorde – “Royals”
Ariana Grande ft. Iggy Azalea – “Problem”
Katy Perry ft. Juicy J – “Dark Horse”

Best Pop:
Pharrell Williams – “Happy”
Iggy Azalea ft. Charli XCX – “Fancy”
Jason Derulo ft. 2 Chainz – “Talk Dirty”
Ariana Grande ft. Iggy Azalea – “Problem”
Avicii ft. Aloe Blacc – “Wake Me Up”

Best Rok:
Imagine Dragons – “Demons”
Arctic Monkeys – “Do I Wanna Know”
The Black Keys – “Fever”
Lorde – “Royals”
Linkin Park – “Until It’s Gone”

MTV Artist to Watch:
Sam Smith – “Stay With Me”
5 Seconds of Summer -“She Looks So Perfect”
Charli XCX – “Boom Clap”
Schoolboy Q – “Man Of The Year”
Fifth Harmony – “Miss Movin On”

Bashkëpunimi më i mirë:
Beyonce ft. JAY Z – “Drunk In Love”
Ariana Grande ft. Iggy Azalea – “Problem”
Pitbull ft. Ke$ha – “Timber”
Chris Brown ft. Lil Wayne and Tyga – “Loyal”
Eminem ft. Rihanna – “Monster”
Katy Perry ft. Juicy J – “Dark Horse”

MTV Clubland Award:
DJ Snake & Lil Jon – “Turn Down For What”
Zedd ft. Hayley Williams – “Stay the Night”
Calvin Harris – “Summer”
Martin Garrix – “Animal”
Disclosure – “Grab Her!”

Videoja më e mirë me mesazh social:
Angel Haze ft. SIA – “Battle Cry”
Avicii – “Hey Brother”
Beyonce – “Pretty Hurts”
J. Cole ft. TLC – “Crooked Smile”
Kelly Rowland – “Dirty Laundry”
David Guetta f/ Mikky Ekko – “One Voice”

Kinematografia:
30 Seconds to Mars – “City of Angels”
Beyonce – “Pretty Hurts”
Arcade Fire – “Afterlife”
Gesaffelstein – “Hate or Glory”
Lana Del Rey – “West Coast”

Editimi:
Eminem – “Rap God”
MGMT – “Your Life is a Lie”
Zedd ft. Hayley Williams -“Stay the Night”
Beyonce – “Pretty Hurts”

Koreografia më e mirë:
Sia – “Chandelier”
Beyonce – “Partition”
Usher – “Good Kisser”
Michael Jackson f/Justin Timberlake – “Love Never Felt So Good”
Jason Derulo f/2Chainz – “Talk Dirty”
KIESZA – “Hideaway”

Regjia:
DJ Snake & Lil Jon – “Turn Down For What”
OK Go – “The Writing’s On the Wall”
Miley Cyrus – “Wrecking Ball”
Beyonce – “Pretty Hurts”
Eminem ft. Rihanna – “The Monster”

Regjia artistike:
DJ Snake & Lil Jon – “Turn Down For What”
Iggy Azalea ft. Charli XCX – “Fancy”
Eminem – “Rap God”
Arcade Fire – “Reflektor”
Tyler, The Creator – “Tamale”

Efektet vizuele:
DJ Snake & Lil Jon – “Turn Down For What”
OK Go – “The Writing’s On the Wall”
Disclosure – “Grab Her!”
Eminem – “Rap God”
Jack White – “Lazaretto”   / KultPlus.com

SHIKO MË SHUMË

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Xhensila ”flakë”, ekspozon format trupore

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj, gjithmonë zgjedh të duket e kuruar deri në detaje. Së fundmi ajo...

Bebe Rexha shfaqet shumë tërheqëse, në fotografitë e mrekullueshme në Instagram

Bebe Rexha ka shfaqur gjoksin e saj në një korse të zezë, ndërsa ka...