Një kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja për çfarë bëhet fjalë

PUBLIKUAR

Një kolonë e madhe mjetesh ushtarake kaluan nëpër rrugët e Splitit dje. Një lexues i portalit Dalmacija Danas incizoi një kolonë që lëvizte përgjatë rrugës Supavla, drejt daljes nga Spliti.

Dalmatia Today mëson se bëhet fjalë për lëvizjen e mjeteve pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake ndërkombëtare “Platoon Gunnery-Eagle Rapid 22”.

Në të marrin pjesë pjesëtarë të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara dhe Forcat e Armatosura të Republikës së Kroacisë ofrojnë mbështetje si vend pritës, përcjell Gazeta Express.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Mobilizimi ushtarak, Rusia thotë se 10 mijë persona janë paraqitur vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

Ushtria ruse tha më 22 shtator se të paktën 10.000 persona kanë dalë vullnetarë...

Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më...

Çfarë do të thotë mobilizimi ushtarak i Rusisë, a po kërcënon Putin me luftë bërthamore?

Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar një mobilizim të pjesshëm për të përforcuar trupat...