Nissan GT-R50 nga Italdesign, prodhon 710 kuaj-fuqi dhe kushton mbi një milion dollarë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Nissan GT-R50 nga Italdesign është një veturë shumë e rrallë dhe unike, e për këtë fakt nuk flitet shumë për të.

Megjithatë, fotografi i njohur i veturave Larry Chan së fundmi ka publikuar disa imazhe të kësaj veturë në llogarinë e tij në Instagram, transmeton Telegrafi.

Karroceria ka një kombinim ngjyrash prej të kuqes dhe asaj e kuqe me nuancë floriri, që rikujton karakterin fiktiv të filmit Iron Man dhe koleksionit të tij të veturave kur shfaqet me Saleen S7 nga gjenerata aktuale e Acura NS dhe disa njësi të Audi R8.

Nissan GT-R50 kushton 1.1 milionë dollarë dhe është një nga 19 njësitë e prodhuara me këto ngjyra. Përveç kësaj, karroceria standarde e GT-R është krejtësisht ndryshe – e puna në këtë R50 është “kryevepër” e Italdesign.

Nën kapak gjendet motori i modelit GT-R, fuqia e të cilit është rritur dhe tani prodhon 710 kuaj-fuqi.

Kjo fuqi motorike bartet në të katër rrotat dhe padyshim është shumë më i shpejtë sesa versioni standard. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...