Nga politika deri te orgazma

PUBLIKUAR

Njerëzit të cilët ndjekin lajmet dhe debatet politike kanë 13 për qind më shumë orgazëm sesa ata të cilëve nuk u interesojnë ngjarjet në skenën shoqërore.

Së paku, ky është konkludim i hulumtimit të sajtit Mach.com “Beqarët në Amerikë”.

Në hulumtim kanë marrë pjesë 5.504 beqarë, ndërkaq janë studiuar orientimet politike dhe shprehitë e tyre seksuale, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, edhe zgjedhja e opsionit politik është e rëndësishme. Pra, ithtarët e përfaqësueses së Partisë Demokratike, Hillary Clinton, të shumtën kërkojnë lidhje serioze, duke dëshiruar fëmijë dhe më parë do të presin personin e vërtetë, sesa t’i hyjnë me vrap dikujt në krevat. Nuk presin seks në takimin e parë, por kanë dëshirë të gënjejnë kur është fjala për numrin e partnerëve me të cilët kanë ndarë shtratin.

Nga ana tjetër, ithtarët e republikanit “konservator” Donald Tramp janë dukshëm më të hapur për çështjet e seksit. Besueshmëria që të kenë seks në takimin e parë është 12 për qind më e madhe sesa kur bëhet fjalë për ithtarët e demokratëve, ndërkaq shansi që të xhirojnë shkathtësitë akrobatike janë dy herë më të mëdha.

Më të prirë për eksperimentime janë simpatizantët e partisë së tretë në Amerikë, liberalët, të cilët nuk kanë asgjë kundër lidhjeve të hapura, por edhe lidhjet “treshe” nuk i refuzojnë. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

LipjaniNews – ofertë Marketingu për 12 Muaj

Portali LipjaniNews në kuadër të bashkëpunimit me bizneset, ka krijuar hapësirën e nevojshme për...

24h në shërbimin tuaj, Radio Taxi Arioza Lipjan

Radio Taxi Arioza 24 orë tani e tutje në sherbimin e qytetarëve ku do...

Hello Mgid